Rīga
tālr.: +(371) 22330335
Daugavpils
tālr.: +(371) 29186918

Dimanti kā ieguldījums

Dimanti kā ieguldījumsKopumā pieprasījumu pēc slīpētiem dimantiem nosaka Ķīnas un Indijas tirgi, kur cilvēki strauju kļūst bagātāki, kā arī ASV, kur intensīvi tiek papildinātas esošās dārgakmeņu kolekcijas.

 

Pēc prestižā Krievijas Ģeoloģijas un mineraloģijas institūta pārstāvju domām, līdz 2012. gadam reālā ikgadējā pieprasījuma vērtība pēc neapstrādātiem dimantiem varētu sasniegt 18 miljardus ASV dolārus, bet ieguves vērtība samazināsies līdz 9 miljardiem. Savukārt britu investīciju fondu pārstāvji uzskata, ka pieprasījuma vērtība 2015.gadā sasniegs 23 miljardus ASV dolārus, kamēr ieguve nepārsniegs 13 miljardus.


Prognozes ir dažādas, tomēr aptuvenais vidusceļš varētu būt, ka pieprasījums pēc neapstrādātiem dimantiem ik gadu pieaug par vidēji 5%, kas nozīmē – to ieguvei gadā jāpalielinās vismaz par apjomu, kas vienlīdzīgs ar 0,5 miljardiem ASV dolāru.


Lai arī visā pasaulē aktīvi notiek jaunu dimantu atradņu meklējumi, dominē viedoklis, ka tās nespēs kompensēt pieprasījuma palielināšanos, tāpēc neapstrādātu dimantu cena celsies par aptuveni trešdaļu, padarot šos dārgakmeņus par pašu pieprasītāko un drošāko naudas ieguldīšanas veidu.


Mākslīgie dimanti, lai cik augsta arī būtu to atbilstība juvelierizstrādājumu kvalitātes prasībam, vērtības ziņā nekad nelīdzināsies dabīgajiem dimantiem.


Vēl ir laiks kādu no tiem iegādāties!

© 2009-2018 Sia "FineCast". All Rights Reserved.          Web saitu izstrāde - SPS Web Studio